Nasz zespół

Piotr Chmieliński

Piotr Chmieliński

Radca prawny i doradca podatkowy z ponad 15-letnim doświadczeniem zawodowym. Wpisany na listę doradców podatkowych, Członek Krajowej Izby Doradców Podatkowych, także radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Praktykę zawodową rozpoczął w 1996 r. w jednym z organów podatkowych, gdzie pracował w dziale ewidencji i identyfikacji podatników oraz dziale rozliczeń podatkowych. Następnie był zatrudniony w międzynarodowej firmie konsultingowej oraz jednym z największych banków w Polsce, gdzie brał udział w realizacji strategicznych projektów związanych z rozliczeniami podatkowymi.

Począwszy od 2001 r. związany z uznanymi na rynku kancelariami podatkowymi, w których świadcząc usługi doradztwa podatkowego doradzał wielu przedsiębiorstwom z różnych branż gospodarki. Współpracował między innymi z bankami, instytucjami finansowymi, sektorem energetycznym, podmiotami z branży IT, telekomunikacyjnej, reklamowej, farmaceutycznej czy budowlanej. Doradzał klientom zarówno w kwestiach bieżących rozliczeń podatkowych, jak również przeprowadzał złożone procesy restrukturyzacyjne, a także z powodzeniem reprezentował klientów przed sądami administracyjnymi, w tym Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Bezpośrednio przed założeniem Kancelarii, przez szereg lat kierował w jednej z uznanych polskich kancelarii podatkowych zespołem podatków bezpośrednich oraz branżowym zespołem ds. energetycznych. W Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej, w latach 2011, 2012 i 2013, znajdował się wśród trzech najlepszych doradców podatkowych w Polsce w kategorii „Podatki dochodowe”.

Piotr jest autorem licznych artykułów oraz publikacji dotyczących podatków, zamieszczanych na łamach największych opiniotwórczych wydawnictw o tematyce ekonomicznej, prawnej i podatkowej. Od wielu lat jest także cenionym wykładowcą w zakresie tematycznych szkoleń podatkowych, zwłaszcza dotyczących podatków dochodowych oraz podatku od nieruchomości.